ORTONYXIE – nehtová rovnátka a špony

Nehtová rovnátka a špony – 3TO – spange, combiped, podofix se využívají v případě, že nehty u nohou zarůstají nebo jsou deformované a způsobují problémy. Rovnátek existuje několik druhů a pro každého je vhodný jiný typ (plastová, plastová s drátkem, celokovová).
Určená jsou pro všechny, které trápí zarůstání nehtů, mají opakované záněty, ale i v případech hodně zastřižených nehtů a bolesti.
Na naší klinice využíváme kombinované špony, které jsou účinné na zdeformované nebo zarostlé nehty.

Přístrojová pedikúra

Nezbytnou součástí léčby zarůstajících nehtů je pravidelná přístrojová (nikoli tedy „mokrá“) pedikúra a vyšetření nohou s případným zhotovením individuálních vložek do bot. Zarůstání je totiž velmi často způsobeno přetížením přední části chodidla – je tedy spadlá příčná klenba, nehty a prsty jsou pak utlačované a deformují se.

Aplikace je snadná a bezbolestná

viz (video ZDE). Před samotnou aplikací špony se musí provést přístrojová, tzv. medicinální pedikúra – což je kompletní ošetření nohou. Během ní se vybrousí veškeré ostré části nehtu, nehet se uvolní, očistí a teprve pak se nasadí rovnátko. Pedikúra je příjemná záležitost, která nebolí a při které si odpočinete. Navíc po ní budou nehty perfektně připravené. Samotná aplikace je zcela bezbolestná, pouze u lidí, kteří mají akutní zánět je potřeba počítat s nepříjemnými pocity. Rovnátka na nehty fungují podobně jako ta na zuby (musí se přestavit celá dáseň), tedy jde o to, že se přestaví postupně celé lůžko, na kterém nehet leží. Rovnátko táhne kraj nehtů nahoru, lůžko má tedy možnost se postupně rozrůst a nehet zpět již nezapadne.

Rovnátka, která se používají u nás na klinice, se obměňují každý měsíc a nosí se minimálně půl roku, spíše dél

 


K Nemocnici 2305
Kladno 272 01
I. Všeobecná poliklinika Kladno spol. s r.o.
vchod C - 2. patro

724 727 064

 

312 243 209