Digitální vyšetření znamének dermatoskopem

Prevence proti vzniku zhoubného melanomu

Digitální vyšetření kožních znamének je prevencí vzniku zhoubného kožního nádoru – melanomu. V našem centru se digitální dermatoskopie, jak se odborně metoda nazývá, používá jako standardní součást odstraňování kožních výrůstků.

Jedná se o minutové, bezbolestné vyšetření, kdy se na dané znaménko přiloží speciální kamera a počítačový software vyhodnotí, jaká je pravděpodobnost, že je znaménko problematické nebo by v budoucnosti problematické mohlo být.

Spadá-li vyšetřené znaménko do kategorie bezproblémových, což kromě informace z digitálního dermatoskopu stanoví i naši odborní dermatologové, pak je možné k němu přistupovat z kosmetického a estetického pohledu a odstranit jej tak, aby např. nevznikla jizva, což umožňuje odstranění laserem.

Nepodceňujte svá znaménka!

Objevíte-li na svém těle nové nebo zvětšující se znaménko, případně mění-li barvu, svědí nebo drobně krvácí, je třeba se nechat vyšetřit právě digitálním dermatoskopem u našeho odborného dermatologa.

Minutový screening je vysoce účinnou prevencí. Neváhejte přijít, nikdy to není zbytečné.

Technologicky jsme vybaveni lídrem přístrojové techniky tohoto oboru: FotoFinder DermoScope od TeachScreen Software, GmbH, Německo.

 


K Nemocnici 2305
Kladno 272 01
I. Všeobecná poliklinika Kladno spol. s r.o.
vchod C - 2. patro

724 727 064

 

312 243 209